Безпощаден Суарес, милостив Меси в Манчестър

Луис Суарес използва и втората ситуация, която се откри пред него - 0:2 още в 30-ата минута.
Суарес стреля с левачката - 0:1 в 16-ата минута.
Суарес сигурно е кошмар за Джо Харт - 2 гола за Уругвай срещу Англия на световното, два сега...
Тевес бележи - 1:0 за Юве срещу Борусия.

Барселона отново отчая Манчестър Сити по познат начин - още в първия мач, насред дома му. Европейската мечта за шейховете - босове на клуба от Манчестър остава все така далеч, освен ако не видим изключителен обрат на 18 март.

Този път каталунците биха с 2:1 в първия осминафинал на Шампионската лига и остана да мъждука надежда за английския първенец. Луис Суарес бе безпощаден с два гола преди почивката (16 и 30 мин), а Лео Меси пропусна да пусне гилотината върху домакините, като изпусна дузпа в 93-ата.

Меси обаче бе фантастичен в мача, както и Суарес, който направо "изяде" домакините, с които доскоро бе в съперничество и като футболист на Ливърпул. Уругваецът е кошмарен за Джо Харт, вратаря на Сити - вкара му два пъти с Уругвай срещу Англия на световното (2:1), наказа го два пъти и в този двубой.

Серхио Агуеро върна гол, който оставя Сити в играта... донякъде. С такава разлика в класите, каквато се видя в повече от час на "Етихад", не е ясно точно как английският тим може да обърне дуела.

Преди година на същия етап Меси вкара два пъти за 2:0 още в Манчестър, но Сити не се даде лесно на реванша - 2:2.

Германският рефер Феликс Брих в духа на традицията изгони играч на британците - Гаел Клиши напусна за два жълти картона в 74-ата минута, точно когато Сити бе върнал гол и се опита да се вдигне за поне частичен обрат. Преди година Мартин Демикелис бе изгонен в първия мач, а Пабло Сабалета в реванша между двата тима.

В другия мач за вечерта Ювентус победи у дома Борусия (Дортмунд) с 2:1 и има крехък аванс преди реванша. Карлос Тевес и Алваро Мората вкараха головете, а Марко Ройс върна в играта Борусия за 1:1.

Мачът бе много динамичен и равностоен, като в последните десет минути Юве имаше два шанса, но и Борусия можеше да изравни. Домакините треперят за здравето на Андреа Пирло, напуснал с травма още в 37-ата минута.

Вратарят на домакините Джанлуиджи Буфон изигра 90-ия си мач в Шампионската лига.