Байерн победи Юнайтед на "Алианц" (видео)

Байерн Мюнхен победи Манчестър Юнайтед с минималното 1:0 в контрола на "Алианц Арена". Това бе и последната проверка за "червените дяволи", които в петък откриват първенството във Висшата лига срещу Лестър.

В редиците на англичаните отсъстваха Пол Погба и Ромелу Лукаку, които все още почиват след Мондиала.

През първото полувреме двата тима действаха предпазливо, а в неговия край Рибери имаше добра възможност да изведе баварците.

Домакините бяха по-активният отбор след почивката и това даде резултат. В 59-ата минута при центриране на Тиаго Хави Мартинес надскочи бранителите на гостите и зарадва 75 000 по трибуните. Юнайтед се опита да отвърне, но фред шутира покрай вратата. Алексис Санчес оставаше изолиран и не направи нищо съществено през целия мач.

В края на двубоя Левандовски и Горетцка можеха да направят успеха на домакините по-убедителен, а попадение на Робен беше отменено заради засада.

Така в 6-те си летни контроли Юнайтед записа само една победа - 1:0 над Реал Мадрид преди няколко дни.