Ливърпул се спаси срещу Арсенал у дома

Шкъртел донесе точката срещу Арсенал на "Анфийлд"

Гол с глава на Мартин Шкъртел 2 минути преди края на 10-минутното продължение на дербито с Арсенал донесе точката на Ливърпул у дома за 2:2 срещу гостите от Лондон.

Преди това Ливърпул успя да поведе малко преди почивката с красив гол на Филип Кутиньо, но Матийо Дебюши изравни минута по-късно.

През второто полувреме Арсенал успя да обърне мача с гола на Жиру в 64 минута, а Брендън Роджърс беше неприятно изненадан от резервата Матео Борини, който беше изгонен 18 минути, след като влезе в игра.

И двата отбора демонстрираха колеблива игра в защита, но Ливърпул се размина с осмата си загуба този сезон във Висшата лига, а двата гола на Арсенал на практика паднаха при първите две атаки на гостите, които през по-голямата част от мача бяха отстъпили инициативата на Ливърпул. След гола на Жиру обаче се видя, че в Ливърпул играят само двама футболисти: Рахийм Стърлинг и Стивън Джерард, останалите сякаш потънаха вдън земя.

Арсен Венгер реши да пази резултата в последните 20 минути на мача, които станаха 30 с добавеното време и насити защитата с резерви, което обаче не се отрази кой знае колко на качеството на играта на бранителите.