Аморим и Ливърпул са постигнали споразумение

Аморим и Ливърпул са постигнали споразумение Снимка: Getty Images

Ливърпул е постигнал споразумение със старши треньора на Спортинг Лисабон Рубен Аморим да поеме "червените" от новия сезон.

Според информациите в британските медии мърсисайдци имат устна договорка с 39-годишния португалски специалист.

Аморим води Спортинг от 2020 година. Под негово ръководство "лъвовете" станаха шампиони на Португалия и на два пъти спечелиха Купата на португалската лига.

През януари Юрген Клоп обяви, че ще напусне отбора след края на кампанията. Основният фаворит за негов наследник беше испанецът Чаби Алонсо, но той реши да остане в Байер Леверкузен, който е почти сигурният нов шампион на Германия.

След 31 мача Ливърпул е на второ място във временното класиране на Висшата лига със 71 точки, колкото има и Арсенал, но "топчиите" са с по-добра голова разлика.