Анчелоти: Барселона не заслужаваше да победи; Шави: Реал е фаворит и в реванша

Анчелоти: Барселона не заслужаваше да победи; Шави: Реал е фаворит и в реванша Снимка: Getty Images

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти не отдаде дължимото на Барселона след победата на каталунците с 1:0 на "Сантяго Бернабеу" в първия полуфинален сблъсък между двата тима за Купата на краля.

Единственото попадение в срещата падна в 26-ата минута, когато при едно неразбирателство в отбраната на "кралете" Едер Милитао си отбеляза автогол.

"Това е много лош резултат. Барселона не заслужаваше победата, това е очевидно - каза италианският специалист. -

Играхме много добре, на добра скорост. Не позволихме на Барселона да играят техния футбол. В този смисъл мачът беше добър, но ни липсваше завършващия удар.

Трудно беше да създаваме опасности пред тяхната врата, тъй като защитата им беше много солидна. Но не мисля, че Барселона ще повтори същата игра в защита на "Камп Ноу"."

От своя страна, Шави похвали играчите си за успеха на "Бернабеу", който дойде след две последователни загуби и отпадането от Лига Европа. Въпреки победата Реал остава фаворит и в реванша, според треньора на Барса.

"Играхме добре без топка, но не и с топка. Не знаехме какво да правим с нея, когато я притежавахме. Въпреки това играхме добре в защита и оценявам това. Този компонент също е част от играта. Мисля, че днес бяхме изключителни и трябва да го оценим представянето си положително - каза на свой ред Шави. -

Победата с 1:0 ни дава известно предимство, но ни чака нов тежък мач срещу един много силен отбор на Реал Мадрид. За мен те са фаворити и на реванша."

Реваншът за Купата е на 5 април, а преди това двата отбора ще се рещнат още веднъж - на 19 март, отново на "Камп Ноу", но в сблъсък от Ла Лига.