Автогол сломи безидеен Реал в Класикото

Автогол сломи безидеен Реал в Класикото Снимка: Getty Images

Автогол на Едер Милитао донесе победата на Барселона с 1:0 над Реал Мадрид на "Бернабеу".

Първият епизод от Ел Класикото в полуфиналната фаза за Купата на краля не предложи очаквания спектакъл - и Барса успя да излъже съперника с дефанзивен подход, докато домакините бяха необичайно ялови в атака.

Реал започна по-напористо мача и имаше преимущество, докато на Барса се отразяваше отсъствието на основни единици като Педри и Роберт Левандовски.

Атаките на домакините доведоха до един отличен завършек на Карим Бензема и топка в мрежата на Тер Щеген, но при ситуацията имаше очевидна засада.

Ненадейно Барса поведе при първата си опасна атака - Франк Кесие беше изведен сам срещу Куртоа, изстрелът му беше спасен от вратаря, но от крака на притичалия Милитао топката влезе във вратата.

Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР влезе в действие и видя, че ситуацията е редовна.

Каталунците заиграха по-уверено, но все още се задоволяваха да изчакват атаките на противника.

През втората част натискът на Реал продължаваше, но изглеждаше все по-безплоден. Едва в 67-ата минута Карло Анчелоти се реши на смяна и вкара Родриго в игра.

В 72-рата минута Барселона имаше златно положение за втори гол - но изстрелът на Кесие, който влизаше във вратата, беше спрян от тъкмо влезлия Ансу Фати.

До края Реал разочарова с безидейността си, не отправи нито един точен удар и не успя да избегне загубата.