Арсенал и Тотнъм отпаднаха от Карабао къп, Ливърпул се спаси на косъм

Арсенал и Тотнъм отпаднаха от Карабао къп, Ливърпул се спаси на косъм Снимка: Getty Images

Арсенал и Тотнъм отпаднаха от Карабао къп още в третия кръг, а Ливърпул едвам се спаси от провал срещу третодивизионния Дарби Каунти.

Това е основната равносметка от тазвечерните мачове в турнира, които оправдаха очакванията за равностойни и непредвидими сблъсъци.

По традиция за този турнир, грандовете заложиха на експериментални състави почти изцяло от резервни играчи и затова изпитваха големи затруднения срещу съперниците.

Носителят на трофея от миналия сезон Ливърпул не се справи на "Анфийлд" през 90-те минути и завърши 0:0, но надделя с 3:2 при дузпите.

Необичайният състав на Юрген Клоп така и не успя да преодолее защитата на Дарби Каунти. Стигна се до дузпи, при които зрителите видяха куп пропуски.

Байчетич Макиейра пропусна още при първото изпълнение за Ливърпул, после гостите се провалиха при две поредни дузпи, спасени от Куивийн Келъхър.

Роберто Фирмино направи втори пропуск за "червените" с изстрел над вратата, но после Келъхър се превърна в герой с още едно спасяване, а Харви Елиът вкара последния удар от бялата точка и донесе победата.

Лидерът във Висшата лига Арсенал загуби с 1:3 у дома от Брайтън, макар че поведе с гол на Еди Нкетия.

Дани Уелбек изравни от дузпа, а през второто полувреме голове на Митома и Лампти класираха "чайките" напред.

Тотнъм пък отстъпи с 0:2 от Нотингам Форест, след като допусна два гола в началото на второто полувреме, дело на Ренан Лоди и Джеси Лингард.

Форест игра с 10 души през последните петнайсетина минути заради втори жълт картон на Мангала, но и това не помогна на Спърс да обърнат резултата.

В голямото дерби на вечерта Манчестър Сити се наложи с 2:0 над Челси на "Етихад" и задълбочи кризата при лондончани.

Отборът на Греъм Потър пропусна няколко изгодни положения и получи два гола в разстояние на пет минути след почивката.

Първо Рияд Марез се разписа от пряк свободен удар, а Хулиан Алварес удвои с добавка след спасен удар именно на Марез.