Арсенал най-после победи на "Гудисън"

Последната шампионатна победа на Арсенал като гост на Евертън датираше от 2017-а, когато начело на лондончани още беше Арсен Венгер.

Близо шест години след онова 5:2 "топчиите" постигнаха безценнен успех на "Гудисън" с 1:0 в двубой от петия кръг на Висшата лига.

Така Арсенал събра 13 точки, колкото имат още Тотнъм и Ливърпул. Трите гранда са по петите на шампиона Манчестър Сити с 15.

Иначе гостите доста трябваше да се потрудят за крайния успех в Ливърпул, въпреки че почти през цялото време владееха инициативата.

В 20-ата минута Виейра пусна чудесен извеждащ пас за Габриел Мартинели, който напредна и с хубав удар с десния крак направи 0:1 за Арсенал. Радостта на момчетата на Артета обаче бе кратка, тъй като след преглед с ВАР попадението бе отменено от главния съдия заради засада на Еди Нкетия.

Евертън започна да поглежда по-смело към вратата на дебютанта Давид Рая, като първо в 31-вата минута Абдулай Дукуре направи хубав индивидуален пробив и падна в наказателното поле на гостите, но нарушение нямаше. Второто полувреме също започна с натиск на Арсенал, но гол така и не падаше. За да се стигне до 69-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер Букайо Сака комбинира с Леандро Тросар, който с хубав удар с левия крак и с помощта на страничната греда дари точката на гостите.

Eвертън имаше шанс да изравни в 90-ата минута след грешка в защитата на Арсенал, но Доминик Калвърт-Люин не успя да уцели вратата.