Арсенал си върна първото място с бой по безпомощния Челси

Арсенал си върна първото място с бой по безпомощния Челси Снимка: Getty Images

Арсенал се върна към победите във Висшата лига и поне временно отново стъпи на първото място в класирането.

След 4 поредни срещи без успех, "артилеристите" се наложиха с 3:1 над гостуващия Челси без да изпитат особени затруднения.

Намиращият се в окаяно състояние тим на Франк Лампард се даде лесно и допусна три гола за 16 минути през първата част, които решиха всичко в двубоя.

Така поредните мачове на Челси без победа станаха 9, а Лампард регистрира вече шеста поредна загуба, откакто беше назначен за мениджър до края на сезона.

Мартин Йодегор откри в 18-ата минута с хубав удар, след като беше забравен от "сините" в наказателното поле.

В 31-вата минута отново капитанът Йодегор покачи на 2:0, а асистенцията още веднъж беше дело на Гранит Джака.

Само три минути по-късно Челси допусна унизителен трети гол, а негов автор стана Габриел Жезус след нови безпомощни действия на гостите в отбрана.

През втората част "сините" поне намериха сили да отбележат почетно попадение, дело на Нони Мадуеке.

Арсенал води в таблицата със 78 т., но е изиграл два мача повече от Манчестър Сити, който остава със 76.

Челси вече се свлече до 12-тата позиция в класирането с 39 т.