Барса победи, но сериозно притесни феновете си преди Ел Класико

Барса победи, но сериозно притесни феновете си преди Ел Класико Снимка: Getty Images

Барселона изигра нов неубедителен мач, но достигна до измъчена победа с 1:0 у дома над Селта на "Камп Ноу".

Гол на Педри в 17-ата минута се оказа достатъчен на каталунците за победата, но те бяха надигравани през голям период от двубоя и се нуждаеха от доза късмет, за да грабнат трите точки.

Педри довкара във вратата след лошо изчистване на бранител при едно центриране на Гави отляво.

След попадението изглеждаше, че домакините продължават да контролират двубоя, но през втората част Селта заигра много по-силно и натисна съперника.

Гостите направиха редица пропуски, а Марк-Андре Тер Щеген се справи с всички удари към вратата си.

Натискът на Селта продължи до последните секунди и в две кризисни ситуации първо беше уцелена гредата, а после Тер Щеген акробатично спаси. Но и при двете положения впоследствие бяха отсъдени засади.

Победата изкачи Барселона на първата позиция в класирането с 22 т. Толкова има и шампионът Реал, но с по-лоша голова разлика.

В неделя на "Бернабеу" предстои голямото дерби между двата гранда.

Преди това в сряда Барселона излиза за решаващо домакинство срещу Интер в Шампионската лига.