Барселона триумфира в спиращ дъха мач със 7 гола

Барселона триумфира в спиращ дъха мач със 7 гола Снимка: Getty Images

Барселона взе зрелищна победа с 4:3 като гост на Виляреал в спиращ дъха спектакъл с два пълни обрата.

Каталунците поведоха рано с 2:0, а домакините стигнаха до 3:2 още в началото на второто полувреме, но накрая бяха с наведени глави.

Срещата започна с голям пропуск за Виляреал и спасяване на Тер Щеген, но после Барса нанесе сериозен удар и водеше с 2:0 до 15-ата минута.

Гави откри с глава след центриране на Ламин Ямал, а след три минути една топка беше избита от Левандовски в краката на Френки де Йонг, който от идеална позиция не сгреши за 2:0.

Още до края на полувремето обаче "жълтата подводница" стигна до равенство.

Хуан Фойт намали с глава след ъглов удар, а в 40-ата минута Сьорлот завърши на празна врата много добра атака на тима си за 2:2.

В 50-ата минута Баена направи обрата пълен след още една прекрасна атака на домакините.

Барса обаче се вдигна и нанесе нов жесток удар за три минути между 68-ата и 71-вата.

Резервата Феран Торес изравни, а Роберт Левандовски вкара за 4:3 на празна врата с добавка след изстрел в гредата на Ямал.

Така полякът прекрати головата си суша и осигури пълния комплект от точки на гостите.

Тимът на Шави Ернандес събра 7 т. от първите три кръга на Ла Лига и и изостава с 2 от лидера Реал Мадрид.