Байерн с унизителна загуба в Бундеслигата

Европейският шампион Байерн Мюнхен не беше губил в Бундеслигата от 7 декември миналата година, когато отъстпи с 1:2 при визитата си на Борусия Мьонхенгладбах. Още във втория кръг на новия шампионат обаче баварците направиха грешна стъпка, отстъпвайки с 1:4 като гост на Хофенхайм.

Близо 10 месеца по-късно и след 32 двубоя без поражение във всички турнири господарят на Европа Байерн Мюнхен най-накрая преклони глава.

Треньорът Ханзи Флик даде почивка на Роберт Левандовски и това веднага си пролича на нападателната мощ на тима, който стигна само до един гол, реализиран от Йошуа Кимих в 36-ата минута при 0:2.

Неубедително се представи тимът и в защита, от което се възползваха Ермин Бичакчич (16), Мунас Дабур (24) и Андрей Крамарич (77, 90-дузпа). Двата отбора удариха и по една греда.

В сряда Байерн излиза срещу Дортмунд във финала за Суперкупата на Германия, а следващия уикенд приема Херта в мач от третия кръг на Бундеслигата.