Бой, кръв и хаос: 39-те минути на срама в Мидландс

Уулвърхeмптън продължава в петия кръг на турнира за Купата на Англия след победа с 2:0 в регионално дерби срещу Уест Бромич.

Педро Нето откри резултата в 38-ата минута, а Матеус Куня покачи на 2:0 в 78-ата.

Второто попадение предизвика напрежение по трибуните, като привържениците на Уест Бромич започнаха да хвърлят предмети по терена, а някои от тях нахлуха, стигна се и до сбивания между фенове, което доведе до прекъсване на срещата за 39 минути.

През това време медици оказваха лекарска помощ на пострадали привърженици.

В крайна сметка мачът се доигра и Уулвс продължава напред.

Предполага се, че схватките са започнали първоначално заради фенове на Уулвс в домакинските сектори.

Имаше и предположение, че става въпрос и за сбиване между фенове на Уест Бромич, както и за опит за сбиване на фенове на домакините с тези от сектора за гости. Факт е обаче, че за кратко на стадиона настана хаос, а кадрите напомняха тези, които се случваха редовно по английските терени през 80-те.

Говорител на полицията в Уест Мидландс заяви: "Имахме допълнителни подкрепления от служители за това местно дерби и те реагираха незабавно, тъй като безредиците по трибуните доведоха до нахлувания на фенове на терена. Двама души бяха арестувани за нарушения на обществения ред."

След двубоя арестите са нараснали значително.