Бразилска магия донесе на Реал 20-ата Купа на краля

Бразилска магия донесе на Реал 20-ата Купа на краля Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели Купата на Испания за 20-и път в историята си след победа с 2:1 над Осасуна на финала, изигран в Севиля.

Бразилска магия донесе на "Белия балет" трофея, след като Родриго отбеляза двете попадения, а сънародникът му Винисиус Жуниор изигра основна роля при реализирането им.

Осасуна се пречупи бързо и Реал откри още във втората минута.

Тогава Винисиус направи един от типичните си пробиви, навърза няколко души отляво и пусна по земя към пеналта, а Родриго от добра позиция не пропусна за 1:0.

Аутсайдерът в този мач трудно се справяше с атаките на Реал, но някак успя да удържи резултата до почивката и даже създаде едно страхотно положение, при което Дани Карвахал трябваше да чисти топката малко пред голлинията.

Дейвид Алаба пък щеше да направи 2:0 с великолепен удар отдалеч от фал, но го спря горната греда.

В 58-ата минута Осасуна ненадейно изравни чрез бившия играч на Реал Лукас Торо.

Торо отправи труден удар от движение извън наказателното поле и топката влетя неспасяемо в десния ъгъл за 1:1.

Победният гол за Реал дойде в 70-ата минута след поредния наелектризиращ пробив на Винисиус от левия фланг.

След дрибъла на крилото, изстрел на Тони Кроос рикошира и топката дойде идеално на Родриго, който от чиста позиция отбеляза второто си попадение.

Така Реал спечели този трофей за първи път от 2014 г. насам и прибави към витрината си единствената купа, която не беше печелил през последните години.

20-те завоювани Купи на краля поставят Реал на трето място във вечната класация зад Атлетик Билбао с 23 и рекордьора Барселона с 31.