Челси излезе на върха във Висшата лига и запази нова чиста мрежа

Челси излезе на върха във Висшата лига и запази нова чиста мрежа Снимка: Getty Images

Челси е новият временен лидер във Висшата лига, след като постигна победа с 2:0 като гост на Нюкасъл.

Тимът на Франк Лампард отбеляза по едно попадение в двете полувремена. В десетата минута Федерико Фернандес си отбеляза малко нескопосан автогол, а в 65-ата Тами Ейбрахам оформи крайния резултат след страхотна контраатака и асистенция на Тимо Вернер.

"Свраките" се държаха повече от достойно през целия двубой и в големи части от него доминираха, но новият любимец под рамката на вратата за Челси - Едуард Менди, успя да запази поредната си чиста мрежа.

Гредата също го спаси веднъж - в 72-рата минута след плътен удар отдалече на Шон Лонгстаф, но в останалото време бе повече от убедителен на голлинията. Това е седмата чиста мрежа, която Челси запазва в последните си девет мача във всички състезания.

След победата Челси събра актив от 18 точки - колкото има и Лестър, но е с по-добра голова разлика. Нюкасъл остава на 13-ото място с 11 пункта.