Челси се издъни, Тотнъм бие и вече е четвърти

Челси се издъни, Тотнъм бие и вече е четвърти Снимка: Getty Images

След лудия обрат в 100-тната минута и победата с 4:3 срещу Манчестър Юнайтед през седмицата Челси отново се върна към посредствеността.

"Сините" направиха 2:2 в гостуването си на последния Шефилд Юнайтед, след като допуснаха изравнително попадение в 93-тата минута.

Тиаго Силва откри резултата още в 11-ата минута, но Богъл изравни в 32-рата.

Мадуеке даде нов аванс на гостите в 66-ата, но Оли МакБърни отне победата от "сините" с гол в добавеното време.

Така челси остава девети с 43 точки, а Шефилд има 15 на последната позиция.

Междувременно Тотнъм се изкачи до четвъртото място след успех с 3:1 над друг отбор в дъното на класирането - Нотингам Форест.

"Шпорите" изковаха успеха след автогол на Мурийо в 15-ата минута и голове на Ван де Вен и Педро Поро през втората част.

Крис Ууд вкара почетното попадение за гостите, които остават точно над чертата само заради по-добрата си голова разлика от Лутън, с който имат равни точки - по 25.

Тотнъм пък вече е четвърти, след като събра 60 точки. Лондончани изместиха Астън Вила, който е със същия брой точки, но с по-лоши показатели и мач повече.