Де Йонг донесе победата на Барселона над лидера

Барселона записа много важна победа с 2:1 у дома срещу лидера в Ла Лига Реал Сосиедад в изтеглен мач от 19-ия кръг. Трите точки за тима на Роналд Куман донесе Френки де Йонг в края на първото полувреме.

В 27-ата гостите от Сан Себастиан откриха при първата си ситуация пред Марк-Андре тер Щеген. След изпълнение на корнер топката не беше изчистена добре и Порту напредна в наказателното поле. Той насочи към далечната греда, където Вилиан Жозе беше изпреварил Гризман и отблизо откри - 0:1. Каталунците отговориха почти мигновено. Меси центрира към далечната греда, Гризман потърси подаване на дузпата за Педри, но топката стигна до непокрития Жорди Алба, който с по-слабия си десен крак я прати превъзходно към далечния горен ъгъл за 1:1.

В 37-ата високата преса на Барселона даде резултат. Гризман се сдоби с топката и излезе сам срещу вратаря. Френският нападател го финтира и от малък ъгъл имаше малшанса да нацели напречната греда. Минута по-късно домакините сътвориха прекрасна атака, като Педри изведе Брейтуейт сам срещу вратаря. Датският нападател пропиля отличен шанс, шутирайки прекалено високо. В 42-рата Барселона направи пълен обрат. Топката беше центрирана отляво към включилия се Френки де Йонг, който фронтално отбеляза от 5-6 метра след пас от Алба.

През втората част Гризман направи два пропуска и по-късно бе изваден от игра. Сосиедад игра стабилно и търсеше изравняването, но Барса удържа аванса си.