Дортмунд изпревари Байерн и оглави Бундеслигата

Борусия Дортмунд излезе начело във временното класиране в първенството на Германия по футбол след домакински успех над Айнтрахт Франкфурт с 4:0 в среща от 29-ия кръг.

Съставът от Дортмунд събра 60 точки в актива си и изпревари досегашния лидер Байерн Мюнхен, който остана с 59 след като по-рано днес загуби от Майнц 05.

Тимът на Айнтрахт Франкфурт вече осем мача няма победа в Бундеслигата и заема девето място с 42 точки.

Джуд Белингам отбеляза първото попадение за домакините в 19-ата минута след като получи топката от Юлиан Бранд и я прати в долния десен ъгъл на вратата на гостите. Пет минути по-късно Карим Адейеми центрира в предни позиции за Борусия Дортмунд и Дониел Мален реализира за 2:0.

Последваха още възможности и за двата отбора, а малко преди почивката, в 41-ата минута, Матс Хумелс оползотвори асистенция от Рафаел Герейро и се разписа за 3:0 в полза на вицешампионите на Германия.

Четвъртият гол за Борусия Дортмунд бе дело на Дониел Мален. Нидерландският нападател вкара второто си попадение в двубоя в 66-ата минута след втора асистенция на Адейеми.

В следващия кръг от Бундеслигата Борусия ще гостува на Бохум, докато Айнтрахт Франкфурт ще приеме Аугсбург.