Ефектни последни минути върнаха Юнайтед към победите

Ефектни последни минути върнаха Юнайтед към победите Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе глътка въздух с изразителна победа с 4:1 като гост на Нюкасъл.

Това е втора победа за тима от началото на сезона и идва след фиаското 1:6 срещу Тотнъм в предния кръг.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" не беше никак лесен за гостите, но те стигнаха до три попадения в последните минути, с които взеха заслужена победа.

Началото беше кошмарно и Люк Шоу си отбеляза автогол още във 2-ата минута.

После ВАР отмени изравнителен гол на Бруно Фернандеш заради засада, преди Хари Магуайър да успее да изравни с глава.

Докато резултатът беше равен, срещата беше оспорвана и Де Хеа направи важно спасяване, а в началото на втората част Фернандеш пропусна дузпа за Юнайтед.

Едва в 86-ата минута португалецът осъществи отлична комбинация с Рашфорд и стреля неспасяемо за 2:1.

В добавеното време Рашфорд асистира на Аарън Уан-Бисака за 3:1, а после самият той се разписа за крайното 4:1.

Юнайтед събра 6 т. от началото на сезона и е на 14-ата позиция в класирането.

По-рано днес Манчестър Сити победи Арсенал с 1:0 у дома в едно от дербитата на кръга и също се върна към победите след равенството с Лийдс и загубата от Лестър.

"Гражданите" вече имат 7 т. и са на 11-о място, а Арсенал остава пред тях с 9, но и с мач повече.