Фамозното представяне на Аталанта през сезона продължава

Фамозното представяне на Аталанта през сезона продължава Снимка: Getty Images

Аталанта постигна нова много значима победа през сезона и надделя с 2:1 над Рома в директния сблъсък за петото място в Серия "А".

Силното представяне през първото полувреме осигури успеха на домакините с два гола на Шарл де Кетеларе.

Белгиецът можеше да се разпише поне още няколко пъти преди почивката, както и няколко от съотборниците му.

През втората част Рома върна едно попадение от дузпа чрез Лоренцо Пелегрини, но не успя да избегне загубата.

В класирането Аталанта заема петата позиция (която дава право на участие в Шампионската лига) с 63 т.

Рома остава с 60, но и с мач повече.

По-рано днес Ювентус се издъни с 1:1 срещу изпадналия Салернитана и в пети пореден мач остана без победа в калчото.

В сряда именно Ювентус и Аталанта излизат един срещу друг във финала за Купата на Италия.