Фоудън блесна ярко за Сити в отсъствието на Холанд и Де Бройне

Фоудън блесна ярко за Сити в отсъствието на Холанд и Де Бройне Снимка: Getty Images

Манчестър Сити запази шансове за титлата след категоричен успех с 4:1 над Астън Вила у дома в 31-вия кръг на Висшата лига.

В отсъствието на Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне, които останаха на резервната скамейка, "гражданите" си свършиха работата със звездно представяне от Фил Фоудън, отличил се с хеттрик.

С успеха Сити се изравни с Ливърпул и се доближи на една точка от Арсенал в тройния възел за шампионския трофей.

"Артилеристите" водят с 68 т. пред Ливърпул и Сити с по 67. Тимът на Юрген Клоп обаче е с мач по-малко и може да си върне първото място в домакинството на Шефилд Юнайтед в четвъртък вечер.

На "Етихад" Сити започна отлично и Родри откри още в 11-тата минута след асистенция на Джереми Доку.

Джон Дюран ненадейно изравни за Вила в 20-ата минута, но Сити продължи да натиска и поведе отново в добавеното време на първата част.

Тогава Фоудън отбеляза първия си гол директно от пряк свободен удар, възползвайки се от разкъсването на изградената от гостите стена.

През втората част Ортега направи важно спасяване при удар на Дъглас Луис след контраатака и скоро Сити си реши мача.

Фоудън покачи на 3:1, а в 70-ата минута фиксира и хеттрика си със страхотен удар от дъгата на наказателното поле.