Франция се вдигна без Мбапе и Гризман, Италия с втора победа

Франция се вдигна без Мбапе и Гризман, Италия с втора победа Снимка: Getty Images

Франция победи Белгия с 2:0 у дома в Лигата на нациите и така се реваншира за загубата от Италия на старта на турнира.

Дидие Дешан беше предприел значителни промени в титулярния състав, които в крайна сметка се оказаха оправдани, макар че "петлите" не започнаха добре.

Звездите Килиан Мбапе и Антоан Гризман бяха оставени извън стартовите 11, а нападението беше изцяло променено.

През първите петнайсетина минути Белгия игра по-силно и организира няколко опасни атаки, но после домакините поеха контрола над събитията.

Рандал Коло Муани откри в 29-ата минута със силен удар при добавка след спасен шут на Дембеле.

Самият Усман Дембеле удвои през втората част, когато Белгия направи твърде малко, за да се върне в мача.

Мбапе се появи в игра в 67-ата минута, но се отчете само с няколко пропуска.

По същото време Италия постигна втора победа в тази група и надделя с 2:1 в гостуването на Израел.

В класирането "скуадрата" води с 6 т. пред Белгия и Франция с по 3 и Израел с 0.