Франция тресна Португалия в зрелищен сблъсък на титаните

Франция тресна Португалия в зрелищен сблъсък на титаните Снимка: Getty Images

Световният шампион Франция победи европейския шампион Португалия като гост с минималното 1:0 в повторение на финала от Евро 2016.

Въпреки че падна само един гол, двубоят бе изключително интересен и изпъстрен с опасности пред двете врати, като двата тима удариха и по една греда.

Кристиано Роналдо не успя да вкара нов гол и остава на седем от рекорда на Али Диа. Единственото попадение в срещата падна в 53-тата минута и бе дело на Н'Голо Канте.

Срещата започна с атаки към двете врати още от самото начало. След половин час игра Франция удари греда. След изпълнение на страхотно заучено положение от фаул, Антони Марсиал игра с глава и удари напречната греда.

В края на полувремето нападателят на Манчестър Юнайтед имаше нов шанс за гол. Марсиал засече центриране отляво, но отблизо не успя да вкара, тъй като ударът му бе спасен по блестящ начин от Руи Патрисио.

В 53-тата минута обаче стражът на Португалия бе безпомощен. Адриен Рабио и Антоан Гризман разиграха на двойно, халфът на Ювентус стреля и след недобра намеса на Патрисио Канте добави отблизо и донесе трите точки за "петлите".

Малко по-късно и домакините се отчетоха с греда. Също след заучено изпълнение на фаул, Жоао Феликс центрира в наказателното поле, където Жозе Фонте игра с глава, но нацели страничния стълб.

Четвърт час преди края и Уго Лорис направи едно страхотно спасяване, с което съхрани победата за Франция. Влезлият като резерва Жоао Моутиньо стреля опасно, но вратарят на "петлите" спаси по атрактивен начин топката, която се бе устремила към горния му десен ъгъл.

Така Франция има вече 13 точки на върха в Група 3 и си осигури място на финалите. Португалия остава втори с 10. В другия мач от групата пък Швеция победи Хърватия с 2:1, като двата тима имат по три точки.