Гигантска издънка на Интер засили Милан към титлата

Гигантска издънка на Интер засили Милан към титлата Снимка: Getty Images

Първото място в Серия "А" се изплъзна на Интер след злополучна загуба с 1:2 в гостуването на средняка Болоня.

Издънката може да струва много скъпо на тима на Симоне Индзаги, който можеше да си върне върха в класирането, но вместо това изостава с 2 т. от лидера Милан.

Всичко започна идеално за "нерадзурите" и те откриха още в третата минута с много класен гол на Иван Перишич.

Последваха няколко пропуска на италианския шампион и в 28-ата минута домакините изравниха като от нищото с първата си добра атака.

Марко Арнаутович беше точен с глава за 1:1.

Мачът стана сложен за Интер и в 81-вата минута дойде кошмарът на резервния вратар на тима Йонуц Раду, който подари победата на домакините.

Раду, който играеше заради контузията на Самир Ханданович, се забави да изрита една топка, подадена му от тъч.

Никола Сансоне се възползва и отбеляза на празна врата за 2:1.

4 кръга преди края на първенството Милан води със 74 т. пред Интер със 72 и Наполи с 67.