Милан не се предава!

Милан не се предава! Снимка: Getty Images

Милан си върна първото място в Серия "А" с драматична победа с 2:1 в гостуването на Лацио.

Така битката за Скудетото между "росонерите" и градския съперник Интер остава напълно отворена 4 кръга преди края.

Тази вечер Милан направи пълен обрат, след като домакините поведоха с ранно попадение на Чиро Имобиле.

5 минути след почивката Оливие Жиру отбеляза поредния си изключително важен гол този сезон и изравни резултата.

После Златан Ибрахимович се появи от скамейката и имаше шанс за удар, който беше блокиран.

Срещата отиваше към равенство, но в 92-рата минута шведът изигра решаваща роля за победния гол.

След като Анте Ребич се пребори за една топка, Ибра отклони с глава към Сандро Тонали, който донесе трите точки.

По-рано днес Наполи допусна драматична загуба с 2:3 от Емполи като гост и на практика отпадна от борбата за Скудетото.

До 80-ата минута неаполианците водеха с 2:0, но тоталният им срив ги остави на 7 т. от върха.

Милан води в класирането със 74 т. пред Интер със 72 и Наполи с 67.