Гол-красавец на Зиеш, Челси също се възползва от грешната стъпка на Сити

Гол-красавец на Зиеш, Челси също се възползва от грешната стъпка на Сити Снимка: Getty Images

Челси записа пореден успех срещу Тотнъм в съперничеството между двата тима след 2:0 на "Стамфорд Бридж" и намали изоставането си от лидера Манчестър Сити на десет точки, след като "гражданите" завършиха наравно срещу Саутхемптън в събота.

Антонио Конте допусна трета поредна загуба от бившия си тим в рамиките на само 18 дни, след като преди това два пъти загуби на полуфиналите за Купата на лигата, когато Тотнъм също не успя дори да се разпише.

И двете попадения паднаха през втората част. Хаким Зиеш откри резултата две минути след почивката с гол-красавец. Мароканецът "препарира" Юго Лорис с фантастичен фалцов удар по диагонала, забивайки топката в горния ляв ъгъл.

Секунди по-късно Лорис спаси още един шут на Зиеш, този път разочаровайки крилото на "сините".

Крайното 2:0 оформи Тиаго Силва в 55-ата минута, след като засече с глава центриране от фаул на Мейсън Маунт.

В заключителните минути на срещата Кепа Арисабалага отрази опасен удар на Хари Кейн с глава, запазвайки суха мрежата си.

След победата Челси събра 47 точки на третата позиция, на една зад Ливърпул и на десет зад лидера Сити. Тотнъм остава седми с 36, на две зад четвъртия Манчестър Юнайтед.