Гол на Винисиус и спасявания на Куртоа измъкнаха Реал

Гол на Винисиус и спасявания на Куртоа измъкнаха Реал Снимка: Getty Images

С големи трудности Реал Мадрид постигна втора победа за сезона в Ла Лига - 1:0 над гостуващия Валядолид в среща от четвъртия кръг.

Резервата Винисиус Жуниор отбеляза единственото попадение, а играч на мача стана Тибо Куртоа, който се отличи с пет спасявания на вратата на Реал.

Валядолид контраатакуваше опасно след почивката, но "кралете" на свой ред също изпуснаха множество положения, а на няколко пъти и гредите ги спряха.

Победата беше изкована в 65-ата минута, когато пас на Валверде към Бензема беше пресечен, но изчистването на топката от защитник на гостите се оказа перфектно извеждащо подаване за Винисиус, който нямаше проблем да се разпише сам срещу вратаря.

В класирането Реал е сред лидерите, които имат по 7 т., заедно с Валенсия, Хетафе и Виляреал.

Барселона все още е със само един изигран мач в Ла Лига и днес ще изиграе втория - гостуване на Селта.