Грешка стопи преднината на Байерн на върха на пет точки

Грешка стопи преднината на Байерн на върха на пет точки Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен стигна до само 1:1 в домакинството си на Унион Берлин, с което пренината на върха на баварците се стопи на само седем точки шест кръга преди края на шампионата.

Ханзи Флик бе дал почивка на част от титулярите преди реванша срещу ПСЖ. Освен това тимът от "Алианц Арена" има и сериозни проблеми с контузени, като извън строя са Роберт Левандовски, Серж Гнабри, Люка Ернандес, Леон Горецка и други, а Алфонсо Дейвис бе наказан.

Младият Джамал Мусиала даде аванс на Байерн в 68-ата минута, след като се ориентира добре за една топка в наказателното поле. Попадението обаче не бе достатъчно.

Пет минути преди края на редовното време Маркус Ингвартсен оформи крайното 1:1. След бързо хвърлен тъч Роберт Андрич напредна отляво и пусна топката към Ингвартсен, който успя да намери път за нея към мрежата зад Мануел Нойер.

Междувременно РБ Лайпциг разби Вердер Бремен като гост с 4:1 и се доближи на само пет точки зад Байерн. Баварците са лидер с 65, а Лайпциг вече събра 60 след 28 изиграни кръга.