Исторически разгром! Нюкасъл постигна най-голямата си победа

Исторически разгром! Нюкасъл постигна най-голямата си победа Снимка: Getty Images

Нюкасъл постигна исторически разгром в шестия кръг на Висшата лига и разби с 8:0 Шефилд Юнайтед като гост.

"Свраките" се подиграха с новака в елита и записаха няколко рекорда наведнъж. Това е най-голямата победа в историята на тима в гостуване от Премиър лийг, както и изравнен рекорд за най-голям успех като цяло (заедно с 8:0 срещу Шефилд Уензди през 1999/2000).

Освен това осем различни играчи отбелязаха попаденията, което не се беше случвало във Висшата лига - досега имаше два случая на седем различни голмайстори за един отбор, но не и на осем.

Първият гол падна в 21-вата минута и беше отбелязан от Шон Лонгстаф, а претенциите на домакините бяха за игра с ръка на асистиралия Антъни Гордън, както и че топката е напуснала терена.

Но ВАР разгледа ситуацията и призна гола. После набързо се разписаха бранителите Дан Бърн и Свен Ботман, с което резултатът набъбна до 3:0 на полувремето.

През втората част Шефилд Юнайтед тотално рухна и допусна още пет попадения, вкарани от Калъм Уилсън, Антъни Гордън, Мигел Алмирон, Бруно Гимараеш и Александър Исак.

С това Нюкасъл постигна третата си победа от началото на първенството и показа, че набира скорост след колебливия старт.

Тимът на Еди Хау имаше нужда от такъв успех преди сблъсъка с Манчестър Сити за Купата на лигата в сряда.

Шефилд Юнайтед пък остава на последно място в таблицата с 1 точка.