Късмет, ВАР и гредите покриха Интер срещу Юве. Мечтата за защита на титлата е жива Снимка: Getty Images

Интер изкова изключително важна победа срещу Ювентус с минималното 1:0, като единственото попадение в срещата падна в края на първото полувреме и бе дело на Хакан Чалханоглу.

Ирочното е, че именно бившият халф на Милан помогна на "нерадзурите" да продължават да мечтаят за защита на титлата, като са само на три точки зад градския си съперник.

Тимът на Макс Алегри бе далеч по-активният отбор на "Ювентус Стейдиъм", но на няколко пъти късметът и гредите помогнаха на Интер. А голът на Чалханоглу падна и със сериозната намеса на ВАР.

Ювентус започна много силно и в първите 15 минути почти не даде глътка въздух на Интер. Натискът на домакините караше "нерадзурите" да грешат, а при една такава грешка на Ханданович Юве за малко не стигна до гол.

Още в деветата минута стражът на Интер не изчисти едно центриране добре, боксирайки топката директно вертикално нагоре. При падането ѝ пък изобщо не успя да стигне до нея, Киелини игра с нея, след което тя рикошира в напречната града.

Късмет за Интер, който търпеливо чакаше момента си.

В края на първото полувреме дойде и най-спорната ситуация. Интер получи шанс да изпълнява дузпа за нарушение срещу Дмъфрис, но ударът на Чалханоглу бе спасен от Шчесни. При добавката топката влезе в мрежата на Юве, но съдията не зачете гола и отсъди фаул в полза на домакините.

Докато "бианконерите" се радваха и поздравяваха Шчесни за спасената дузпа, от ВАР стаичката казаха нещо в ухото на рефера, който реши, че дузпата трябва да бъде пребита. На повторенията се видя, че Де Лихт бе влязъл в наказателното поле, преди Чалханоглу да изпълни дузпата. Турчинът отново стреля в същия ъгъл и от втория път успя да преодолее Шчесни, който, въпреки че отново позна ъгъла, не успя да стигне до топката.

Натискът на домакините продължи и през втората част, докато Интер отново разчиташе главно на контраатаки. Въпреки това тимът на Макс Алегри трудно стигаше до чисти голови възможности.

Юве бе най-близо до изравнително попадение в 73-тата минута, когато Ханданович сложи ръка на пътя на мощен удар на Закария, който след това рикошира и в десния страничен стълб. Втора греда за Юве и нов късмет за Интер.

В крайна сметка Юве така и не успя да стигне до изравнително попадение и записа загуба в Дерби д'Италия. Така Интер е трети с 63 точки, на три зад Наполи и Милан, като миланските отбори са с мач по-малко от "адзурите". Ювентус остава четвърти с 59 пункта.