Късна драма прати Арсенал на полуфинал

Късна драма прати Арсенал на полуфинал Снимка: Getty Images

Арсенал се класира за полуфиналите на ФА Къп след победа с 2:1 като гост на Шефилд Юнайтед.

Никола Пепе от дузпа в 25-ата минута, реализирайки от бялата точка след нарушение срещу Александре Лаказет, а двата отбора сътвориха страхотна драма в края.

Първо, три минути преди края на редовното време Шефилд изравни заслужено, след като игра доста по-добре през втората част. Дейвид Макголдрик се възползва от кошмарна грешка в отбраната на "артилеристите" след един силно хвърлен тъч и отблизо разстреля Бернд Лено.

Арсенал обаче успя да реагира бързо и да не позволи на двубоя да влезе в продължения. Резервата Дани Себайос донесе победата за тима на Микел Артета и класира "топчиите" за полуфиналите.

Там вече е Манчестър Юнайтед, а по-късно днес са останалите два четвъртфинала: Лестър - Челси и Нюкасъл - Манчестър Сити.