Кавани и Марсиал удариха в края, Юнайтед е на полуфинал

Кавани и Марсиал удариха в края, Юнайтед е на полуфинал Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед е полуфиналист в турнира за Купата на лигата след успех с 2:0 в гостуването на Евертън.

Два гола в последните минути на Единсон Кавани и Антони Марсиал пречупиха "карамелите", които успяха да окажат съпротива, но Юнайтед заслужи победата.

Оле Гунар Солскяер заложи на цели 9 промени в титулярния състав спрямо предишния мач, но ротациите не се отразиха и "червените дяволи" убедително надиграха домакините през първия половин час.

До гол не се стигна, а постепенно Евертън влезе в двубоя и второто полувреме беше доста по-равностойно.

В 88-ата минута обаче Кавани се възползва от пас на Марсиал и с майсторски удар откри резултата.

Евертън се откри в търсене на изравняване и в последните секунди Марсиал завърши контраатака за крайното 2:0.

Преди да се разпише обаче, Кавани се спречка с Йери Мина в началото на второто полувреме и грабна съперника за гърлото. В Купата на лигата ВАР не действа, но ако системата беше на разположение, нападателят най-вероятно щеше да бъде изгонен.

По-рано през деня за полуфиналите се класира и Тотнъм след успех с 3:1 като гост на Стоук Сити.

Другите полуфиналисти са Манчестър Сити и Брентфорд.