Левандовски донесе обрат на Барса срещу 10 души

Левандовски донесе обрат на Барса срещу 10 души Снимка: Getty Images

Барселона трябваше да прави обрат срещу 10 души от Валенсия, за да спечели с 4:2 у дома в 33-тия кръг на Ла Лига.

Хеттрик на Роберт Левандовски осигури победата на каталунците и компенсира грешките им в защита.

Фермин Лопес откри за Барса с глава в 22-рата минута, но после гостите направиха пълен обрат.

Първо шокираща грешка на Тер Щеген позволи на Уго Дуро да направи 1:1 на празна врата.

После пък Роналд Араухо извърши нарушение за дузпа и Пепелу изведе Валенсия напред от бялата точка.

В продължението на първото полувреме "прилепите" останаха с 10 души, тъй като вратарят им Мамардашвили излезе лошо и игра с ръка извън наказателното си поле.

Той беше изгонен, а още в началото на втората част Левандовски изравни с глава след ъглов удар.

Опитите на Барса да поведе не даваха резултат до 82-рата минута, когато нов корнер донесе втория гол на поляка.

В добавеното време голмайсторът оформи и хеттрика си.

В класирането Барселона отново е на втората позиция, на 2 т. над третия Жирона.