Ливърпул е на върха

Ливърпул се изкачи на върха на класирането и ще бъде там поне до четвъртък, когато досегашният лидер във Висшата лига Арсенал приема Уест Хем.

Мърсисайдци спечелиха с 2:0 гостуването си на Бърнли. Дарвин Нунес сложи край на головата си суша, след като откри резултат още в 6-ата минута.

Диого Жота се завърна на терена след дълго лечение на контузия и отбеляза втория гол в 90-ата минута, като за него това бе попадение №50 за Ливърпул.

Отборът на Юрген Клоп имаше огромно предимство на "Търф Моор" и създаде множество положения. Пропуските обаче можеха да бъдат фатални и Бърнли имаше своите моменти към края.

След този успех мърсисайдци имат преднина от две точки пред Арсенал. Следващият мач на Ливърпул е домакинство на Нюкасъл на 1 януари.