Ливърпул унижи Челси, но му вкара само четири

Греди, пропусната дузпа, безброй положения и само четири гола във врата на Челси. Това представляваше вечерта на Ливърпул в сряда на "Анфийлд" в двубоя от междинния кръг на Висшата лига, за който се очакваше да е дерби.

Такова не се получи в пълния смисъл на думата, тъй като "сините" бяха спаринг-партньор на вдъхновения отбор на Клоп. Голям мач за Ливърпул направи младият Конър Брадли, който вкара гол и даде две асистенции.

Двубоят обаче можеше да тръгне и в друга посока, ако в самото начало бе отсъдена дузпа за Челси, след като Галахър падна след контакт с коляното на Ван Дайк, но реферът Пол Тиърни реши, че няма нарушение и ВАР го подкрепи.

В средата на полувремето Жота откри. Португалецът бе фронтално пред вратата и реши сам да пробие между двамата централни бранители на Челси. С малко късмет и след рикошет топката остана на пътя му и той я прати във вратата на Петрович за 1:0.

В 39-ата минута домакините удвоиха аванса си. Мак Алистър и Диас спечелиха топката от Кайседо в центъра, след което колумбиецът изведе отдясно Конър Брадли. 20-годишният бранител напредна на скорост и стреля много прецизно и уверено за 2:0.

В самия край на първото полувреме Ливърпул получи дузпа, след като Бадиашил застъпи Жота. Нунес изпълни наказателния удар, но за трети път през вечерта нацели гредата.

В 65-ата минута Доминик Собослай сложи окончателно точка на спора, след като вкара трети гол във вратата на Челси, Унгарецът засече с глава перфектно центриране на Брадли, който добави втора асистенция към попадението си.

В 70-ата минута Нкунку върна един гол, след като получи в наказателно поле, много добре запази топката между трима бранители и стреля в ъгъла.

Връщането в мача на "сините" обаче беше доста краткорайно и Луис Диас фиксира крайното 4:1 десетина минути преди края на редовното време.

Ливърпул е първи с 51 точки, а Манчестър Сити и Арсенал имат по 46. "Гражданите" обаче са с мач по-малко от двата си червени конкурента за титлата.