Ливърпул взе градското дерби с два гола на Салах и оглави класирането

Ливърпул взе градското дерби с два гола на Салах и оглави класирането Снимка: Getty Images

Ливърпул поне временно оглави Висшата лига след успех с 2:0 над Евертън в дерби №293 на Мърсисайд.

Два гола на Мохамед Салах в последната фаза от мача повалиха останалия с 10 души съперник.

На "Анфийлд" Евертън игра с човек по-малко още от 37-ата минута, когато Ашли Йънг беше изгонен с втори жълт картон.

Най-спорният момент беше през второто полувреме, когато и Ибрахима Конате от домакините можеше да бъде изгонен, но съдията го пожали, а Юрген Клоп го замени веднага след това.

"Червените" натиснаха и успяха да пробият защитата на съперника след дузпа за игра с ръка на Майкъл Кийн.

Салах изпълни точно и отбеляза шестото си попадение от началото на сезона.

В седмата минута на добавеното време египтянинът вкара втори гол, за да направи успеха по-убедителен.

Така Ливърпул събра 20 т., колкото имат и останалите лидери Тотнъм и Арсенал, но е с по-добра голова разлика от лондонските конкуренти.

Днес "артилеристите" гостуват на Челси, а в понеделник Тотнъм посреща Фулъм.