Мълниеносен обрат доближи Ливърпул до първи финал за сезона

Мълниеносен обрат доближи Ливърпул до първи финал за сезона Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Фулъм с 2:1 на "Анфийлд" в първи полуфинален сблъсък за Карабао къп.

След като дълго изоставаха в резултата, мърсисайдци направиха светкавичен обрат през второто полувреме и взеха преднина преди реванша в Лондон.

През първата част Ливърпул не успя да оползотвори превъзходството си и да се възползва от някое от положенията си.

Тъкмо напротив - домакините допуснаха гол в 19-ата минута, когато грешка на Ван Дайк позволи на Перейра да нахлуе и да подаде към Уилиан, който откри резултата.

Това беше първата атака на лондончани, а след нея те станаха по-уверени и се справяха с набезите на фаворита в мача.

След доста усилия Ливърпул изравни в 68-ата минута с доза късмет. Жота се пребори за една топка и тя стигна до Къртис Джоунс, който стреля от дистанция.

След рикошет в Адарабийо траекторията подведе вратаря и резултатът стана 1:1.

Няма и три минути по-късно Нунес центрира отляво и Коди Гакпо засече във вратата, за да направи обрата пълен.

До края "червените" пропуснаха да вземат по-добро предимство и да си улеснят реванша, който предстои на 24 януари.

В другия полуфинален сблъсък Мидълзбро взе предимство от 1:0 срещу Челси.