Машината за победи на Пеп мина и през Арсенал

Машината за победи на Пеп мина и през Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити победи с 1:0 Арсенал в Лондон и навъртя невероятните 18 поредни победи във всички турнири, включително 11 поредни в гостувания.

Почти сигурният нов шампион на Англия продължи страхотната си серия благодарение на попадение на Рахийм Стърлинг и макар че в предни позиции не беше на най-доброто си ниво, изнесе пореден силен мач в защита.

Голът падна в самото начало, когато Рияд Марез центрира отдясно и Стърлинг с глава отклони към далечния ъгъл за 1:0.

Последваха още няколко положения за Сити, а едва към края на полувремето Арсенал се съвзе от лошото начало и Никола Пепе отправи опасен удар покрай гредата.

Второто полувреме отново принадлежеше на Сити и гостите пропуснаха няколко положения да решат мача с втори гол.

Защитата им обаче отново се справи и без особени проблеми записа поредна суха мрежа в първенството този сезон.

В класирането Манчестър Сити събра 59 т. и отново е с 10 пред втория Лестър, който по-рано днес победи Астън Вила с 2:1.

Арсенал остава едва на десетата позиция с 34 т.