Мбапе блести с два гола и асистенция при обрат на ПСЖ

Мбапе блести с два гола и асистенция при обрат на ПСЖ Снимка: Getty Images

Лионел Меси и Килиан Мбапе се превръщат в смъртоносно дуо в атаката на Пари Сен Жермен.

Парижани стигнаха до обрат у дома срещу Сент Етиен и стигнаха до победа с 3:1, основно благодарение на феноменалното партньорство между Лео и младия френски нападател, който се отчете с два гола и асистенция.

И двете голови подавания за попаденията на Мбапе пък бяха дело на седемкратния носител на "Златната топка".

Денис Буанга откри резултата в 16-ата минута и даде аванс на гостите, възползвайки се от грешка на Данило. Преди това "зелените" имаха още няколко шанса за гол, но те бяха предотвратени от добри намеси на Джанлуиджи Донарума.

В рамките на пет минути ПСЖ обърна. В 42-рата Мбапе се възползва от магически извеждащ пас на Меси и стреля по диагонала. Вратарят не се намеси добре и след рикошет в ръката му топката влетя в мрежата.

Секунди след началото на втората част отново Меси намери добре Мбапе, който отново прониза Бернардони, за да обърне мача.

Крайното 3:1 оформи Данило, възползвайки се от пас на Мбапе, като така се реваншира за грешката си при гола на Сент Етиен.

ПСЖ можеше да направи успеха си още по-изразителен, но удари на Неймар и Гей срещнаха страничните греди.