Меси стана златна резерва при изразителен успех на Барса

Меси стана златна резерва при изразителен успех на Барса Снимка: Getty Images

Барселона победи Бетис с 5:2 у дома в Ла Лига в голово шоу с щедрия принос на Лионел Меси.

Звездата стартира на резервната скамейка и влезе в игра през второто полувреме, но се отчете с два гола за успеха.

Лео имаше лека контузия в глезена и Роналд Куман реши да не рискува с него от първата минута, но Барса не успяваше да затвори мача преди появата му.

Още в първите минути каталунците пропуснаха няколко чисти ситуации, преди Усман Дембеле да открие в 22-ата минута.

След това Антоан Гризман пропусна дузпа и в края на първото полувреме юношата на Барса Антонио Санабрия изравни.

Меси се появи на полувремето и майсторски пропусна топката при гола на Гризман за 2:1, а след това сам вкара от дузпа.

Бетис намали чрез Лорен, но отново Меси и накрая Педри с дебютния си гол в испанското първенство направиха успеха на Барселона убедителен.

С победата каталунците се изкачиха до 8-ото място в класирането с 11 т.

Лидерът Реал Сосиедад има 18 и мач повече, а Реал Мадрид остава втори на 5 т. пред Барса.