Милан стигна само до "хикс" на "Мараси", Интер удари Наполи

Милан на два пъти наваксваше изоставане и си тръгна с точка от гостуването си на Дженоа в двубой от 12-ия кръг на Серия "А", завършил 2:2.

И четирите попадения паднаха след почивката. В 47-ата минута домакините поведоха в резултата след бърза контраатака и центриране отдясно, при което Шомурудов се обърна и стреля към Донарума, който спаси, но при добавката Дестро нямаше проблеми да се разпише пред опразнената врата - 1:0.

В 52-рата минута обаче Давиде Калабрия с прекрасен диагонален изстрел от 20-ина метра възстанови равенството. В 60-ата 18-годишният защитник Калулу увисна при ново центриране от десния фланг, при което Дестро с глава отново преодоля Донарума за 2:1.

Чак в 77-ата минута Милан създаде първото си положение за ново изравняване, като Леао получи топката около точката за дузпа и веднага подаде на непокрития Хауге вляво, но неговият диагонален шут по тревата мина на сантиметри от гредата. Чалханоглу видя как негов изстрел от дъгата на наказателното поле бе отклонен в корнер и след неговото изпълнение Калулу насочи кълбото в мрежата на Дженоа за крайното 2:2.

По същото време градският съперник на "росонерите" надигра Наполи с минималното 1:0 на "Меаца". Ромелу Лукаку от дузпа в 73-тата минута донесе трите точки на тима на Антонио Конте. В последните 20-ина минути домакините играха с човек повече след червен картон на Лоренцо Инсинье.

В класирането води Милан с 28 точки, пред Интер с 27, Ювентус с 24 и Наполи с 23. В четвъртък Рома може да влезе в топ 4 при домакински успех над Торино.