Милан взе луд мач след няколко обрата, расисти обиждаха Менян

Милан взе луд мач след няколко обрата, расисти обиждаха Менян Снимка: Getty Images

Милан спечели гостуването си на борещия се за оцеляването си тим на Удинезе с 3:2 в луд мач, преминал през няколко обрата.

"Росонерите" откриха резултата, но след това позволиха да бъдат обърнати. До 82-рата минута Удинезе водеше с 2:1, но в крайна сметка трите точки отидоха в актива на тима на Стефано Пиоли.

В герои за гостите се превърнаха резервите Лука Йович и Ноа Окафор.

В края на първата част мачът бе прекъснат за кратко, след като вратарят на "росонерите" Майк Менян на два пъти се оплака от расистки скандирания и жестове от агитката на домакините.

Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата в 31-вата минута, засичайки центриране по земята на Тео Ернандес отляво. Малко преди края на полувремето Лазар Самарджич изравни с хубав удар от границата на наказателното поле.

Груба грешка в защитата на Милан позволи на Флориан Тувен да даде аванс на домакините в 62-рата минута, но седем преди края резервата Лука Йович изравни - 2:2.

Сръбският нападател бе на точното място, за да добави топката с глава, след като удар на Оливие Жиру рикошира, след което срещна напречната греда и тупна върху гол линията.

"Росонерите" сграбчиха трите точки в третата минута от добавеното време. При центриране от корнер отбраната на Удине не се справи, топката стигна до непокрития Окафор, който отблизо донесе успеха за гостите.

Милан събра 45 точки на третата позиция, на четири зад втория Ювентус и на шест зад лидера Интер, но и двата отбора са с мач по-малко от "росонерите".

Удинезе остава на 16-ото място с 18 точки, само на една над зоната на изпадащите.