Мората и Алегри се изпокараха при победа на Ювентус

Мората и Алегри се изпокараха при победа на Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус победи с 2:0 Дженоа у дома и се изкачи на петата позиция в Серия "А".

Голове на Хуан Куадрадо и Пауло Дибала донесоха заслужения успех, но напрежението при "бианконерите" остава високо и дори в този мач това си пролича.

Алваро Мората се отчете с няколко пропуска и головете му през сезона остават само три. Нападателят получи жълт картон и беше заменен в 73-тата минута, а при излизането си се сопна на треньора Макс Алегри и двамата се разкрещяха един на друг.

Иначе Юве имаше преимущество през цялото време и Куадрадо откри в 9-ата минута директно от корнер.

Тогава вратарят на Дженоа Сиригу се изложи, но после спаси куп положения и не позволи на домакините рано да си решат двубоя.

Играчите на Андрий Шевченко обаче така и не създадоха нещо смислено в предни позиции.

Десетина минути преди края Пауло Дибала покачи на 2:0 с хубав удар по диагонала и сложи точка на спора.

В таблицата Юве е пети с 27 т., колкото има и шестият Фиорентина.

Дистанцията до топ 4 обаче остава сериозна - четвъртият Аталанта има 7 т. повече, а водачът Милан е на 11 пункта пред Ювентус.