Мощен Милан задълбочи кризата в Рома

Мощен Милан задълбочи кризата в Рома Снимка: Getty Images

Милан победи Рома с 3:1 на "Сан Сиро" в едно от дербитата на Серия "А" и задълбочи още повече кризата в лагера на съперника.

"Росонерите" показаха, че са по-добрият отбор, а 37-годишният Оливие Жиру блесна с гол и асистенция за успеха.

Резултатът беше открит в 11-тата минута, а голмайсторът беше изненадващ.

Ясин Адли, който рядко получава шанс за изява, вкара първия си гол за Милан, след като направи финт и порази долния ляв ъгъл.

Домакините продължаваха да бъдат по-добрият отбор, но и Рома стигна до положение и Майк Менян трябваше да се намесва.

В 56-ата минута Оливие Жиру се разписа отблизо с глава и резултатът стана 2:0.

Десетина минути по-късно обаче Калабрия изрита Пелегрини в пеналта и от отсъдената дузпа Леандро Паредес върна Рома в мача.

Това обаче беше всичко, за което "вълците" имаха сили.

В 84-тата минута Тео Ернандес получи изкусен пас с пета от Жиру и със страховита тупалка реши всичко в двубоя.

Милан се утвърди на третото място с 42 т., но е с 9 зад водача Интер.

Тимът на Жозе Моуриньо остава чак на деветата позиция с 29 т.