Моуриньо не омекна след успеха и съсипа Деле Али

Моуриньо не омекна след успеха и съсипа Деле Али Снимка: Getty Images

Тотнъм победи Стоук Сити с 3:1 и достигна полуфиналите за Купата на лигата, но това не попречи на мениджъра Жозе Моуриньо отново да си покаже рогата.

Моуриньо се нахвърли върху Деле Али, който беше получил един от редките си шансове за изява, но отново не се хареса на треньора.

Али направи обнадеждаващо първо полувреме, но през второто загуби една топка заради неуспешен опит за технично отиграване и от получилата се атака Стоук изравни за 1:1.

Моуриньо извади футболиста малко по-късно, а след срещата го разкритикува.

"Според мен един играч на тази позиция трябва да създава проблеми за съперника, а не за собствения си отбор. В тази ситуация не можеш да си позволиш подобно нещо при възможност за контраатака и гол, както и стана. Просто в случая нямахме баланс и бяхме неподготвени, така че е нормално да съм ядосан" каза Жозе.

Деле Али пък не скри гнева си, след като беше сменен.

Головете на Бен Дейвис и Хари Кейн до края все пак донесоха успеха, а лошата новина за Спърс е контузията на Гарет Бейл, който се разписа през първото полувреме, но се наложи да излезе от игра за второто.

Моуриньо не крие, че преследва трофея в турнира. "Тук имаме много добър шанс да стигнем до триумфа, защото другите турнири са по-дълги" отбеляза той.

Ако преодолее Брентфорд, на финала Тотнъм ще се изправи срещу Манчестър Сити или Манчестър Юнайтед.