Наполи продължи марша си към скудетото

Отборът на Наполи се наложи над Аталанта като гост с 2:1 в дербито на върха в Серия "А". Това бе 11-а победа на тима на Лучано Спалети в първенството, като неаполитанците имат и два равни мача и все още не познават вкуса на загубата.

Така Наполи се откъсна на върха вече с 8 точки преднина пред Аталанта.

Наполи демонстрира своя характер, като направи пълен обрат, след като изоставаше в резултата. В 19-ата минута Адемола Лукман изведе тима от Бергамо напред в резултата след точно изпълнена дузпа. Нигерийският национал Виктор Осимен изравни за южняците само 4 минути по-късно, като използва асистенция на Пьотър Желински. В 35-ата минута самият Осимен подаде, а Елиф Елмас вкара победното попадение за Наполи.

След почивката Аталанта направи всичко, за да изравни, но стигна само до един опасен удар на Лукман в гредата. Наполи е в серия от 9 поредни победи в Калчото, като това е най-добрата поредица от времето на бившия треньор на тима Маурицио Сари.