Нелюбезният домакин на Юнайтед: Моуриньо има 5 победи, 6 равенства и 1 загуба

Фенербахче и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в мача си от 3-ия кръг на Лига Европа.

След двубоя в Истанбул Opta извади интересна статистика, според която старши треньорът на "фенерите" в момента Жозе Моуриньо е загубил само веднъж в треньорската си кариера в 12 домакински мача срещу Манчестър Юнайтед. Специалния има 5 победи и 6 равенства срещу "червените дяволи" у дома.

Преди това португалският специалист работеше в Рома, Тотнъм, Челси, Реал Мадрид, Интер и Порто. В мач у дома той е губил от Манчестър Юнайтед само начело на "шпорите".

Иначе в четвъртък в Истанбул Жозе не изгледа мача от скамейката докрай, след като бе изгонен.

Това се случи в началото на втората част, когато Моуриньо имаше претенции за дузпа, след като играч на Фенербахче се строполи в наказателното поле след контакт с Мануел Угарте.

Реферът не посочи бялата точка, а Моуриньо бе убеден, че това трябваше да се случи. Естествено, че последва реакция, която доведе и до червен картон за треньора на турския състав.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.