Немощен Байерн помаха за сбогом и на последните си надежди

Немощен Байерн помаха за сбогом и на последните си надежди Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен се прости с всякакви илюзии, че може да се пребори за титлата след болезнена загуба с 0:2 от Борусия Дортмунд.

На "Алианц Арена" гостите записаха паметен успех в Дер Класикер с голове на Карим Адейеми и Юлиан Риерсон.

Адейеми откри още в 10-ата минута след неубедителна намеса на вратаря Свен Улрайх.

В средата на полувремето Хари Кейн пропусна да изравни, а след почивката домакините рискуваха повече и пробойните в защитата им станаха още по-явни.

В 83-тата минута оставеният непокрит Риерсон отправи хубав удар и реши всичко с втори гол във вратата на Улрайх.

Към края гол на Кейн не беше зачетен заради засада и с това надеждите на тима му приключиха.

След този кръг Байерн изостава с цели 13 т. от лидера в класирането и почти сигурен нов шампион Байер Леверкузен.

Борусия пък е на четвърта позиция и продължава да води голяма битка за класиране в зона "Шампионска лига".

Към момента преднината пред петия РБ Лайпциг е 3 т.