Обичаен заподозрян върна Сити на победния път

Обичаен заподозрян върна Сити на победния път Снимка: Getty Images

Манчестър Сити записа първа победа във Висшата лига от три кръга насам, след като се наложи с минималното 1:0 над Саутхемптън като гост.

Единственото попадение в срещата на "Сейнт Мерис", което донесе успеха за "гражданите", бе дело на Рахийм Стърлинг в 16-ата минута.

"Светците" се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха, а Алекс Маккарти спаси страхотен удар на Илкай Гюндоган десетина минути преди края, който още тогава можеше да реши мача в полза на Сити.

В добавеното време и резервата Рияд Марез пропусна златна възможност да се разпише, пращайки топката над вратата.

Все пак, тимът на Пеп Гуардиола прибра пълния актив от точки от срещата и вече има 23 на петата позиция, колкто имат Евертън и Манчестър Юнайтед, които обаче са с мач по-малко.

Саутхемптън пък има точка повече, но слезе от третото на четвъртото място, тъй като влоши головата си разлика в сравнение с Лестър, който също има актив от 24 т.