Обяснено: Защо Антони отпразнува головете си с ръмжене и "ноктите" на тигър

Обяснено: Защо Антони отпразнува головете си с ръмжене и "ноктите" на тигър Снимка: Getty Images

Антони оказа моментален ефект върху Манчестър Юнайтед, разписвайки се още в дебюта си - при победата с 3:1 над Арсенал. След гола си обаче отпразнува по нетрадиционен начин - като голяма котка.

Бразилецът пристигна на "Олд Трафорд" от Аякс в последния ден от трансферния прозорец в сделка за сто милиона евро. Дни по-късно бе пуснат като титуляр в дербито срещу Арсенал и отбеляза откриващото попадение 35 минути след началото на мача в "Театъра на мечтите".

22-годишният бразилец вдигна феновете на Юнайтед на крака, посочвайки и целувайки емблемата на "червените дяволи", след което отпразнува гола си с ръмжене и заемайки поза на готов за нападение тигър.

"Това е нещо лично между мен и приятелите ми - обясни Антони на въпрос за отпразнуването си на гола пред клубната телевизия на Юнайтед. - Когато вкарам гол, правя това и приятелите ми знаят, че става въпрос за тигъра. Те знаят много добре защо празнувам така.

Още със стъпването си на терена настръхнах, защото много исках да съм тук и знаех, че и публиката ме иска. Щом видях видях как топката влиза във вратата и как опъва мрежата, реших да отпразнувам гола си по този начин. Тогава също настръхнах."

Голът на Антони помогна на "червените дяволи" за успеха с 3:1 над Арсенал, което бе и четвъртата поредна победа за Юнайтед във Висшата лига.

Ерик тен Хаг реши да пусне бразилеца като титуляр в дербито с "артилеристите", продължавайки политиката си да оставя Кристиано Роналдо на резервната скамейка.

Интересен факт е, че Антони се превърна в стотния бразилец в историята на Висшата лига, както и в най-младия, който бележи в дебюта си, след като го направи на 22 години и 192 дни.

През седмицата за Юнайтед предстои сблъсък с Реал Сосиедад в Лига Европа, преди да гостува на Кристъл Палас в неделя.